Zelensky u shpreh se nuk do takohet me Putin, vjen reagimi i menjëhershëm nga Moska!

Kremlini nuk e përjashton mundësinë e një takimi midis presidentit rus Vladimir Putin dhe presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky.

Megjithatë, sipas agjencisë së lajmeve Tass, takimi mund të konsiderohet i realizueshëm vetëm pasi të jetë arritur një dakordësi për një projekt-marrëveshje.

Kjo ishte një përgjigje për deklaratën e bërë më herët nga presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelenskyy.

Ky i fundit u shpreh në një dalje televizive se ndoshta një takim mes dy homologëve mund të mos jetë i mundur.

Lufta në Ukrainë