Vodhi 40 dele në Greqi dhe po i fuѕte në këmbë në Shqipëri, i bëjnë gj ëmën në kufi 44-vjeçarit

Policia e Korçës ka arre stuar një 44-vjeçar pasi u k ap me 40 krerë dele, të cilat i kishte vjedhur në Greqi. Burime zyrtare bëjnë me dije se 44-vjeçari u kap te vendi i quajtur “Përroi i Selenicës” duke u futur nga Greqia për në Shqipëri.

“Specialistët për Hetimin e K r i mit Ekonomik-Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë, bënë arres timin në fl agrancë të shtetasit I. B., 44 vjeç, banues në Korçë, pasi u k ap nga shërbimet e policisë në vendin e quajtur “Përroi i Selenicës”, në Kolonjë, duke transportuar 40 krerë bagëti, të cilat dyshohet se i ka vj edhur në shtetin grek dhe më pas i ka kont rab anduar në Shqipëri, nëpërmjet kufirit të gjelbër.

Nga ana e Policisë po punohet për të vendosur përpara përgjegjësisë ligjore edhe persona të tjerë, të dyshuar si të implikuar në këtë ngjarje”, bën me dije policia. /abcnews.al