(Video) Dalin pamjet/ E lanë pa ndjenja, tifozët kanë qèIIuar një të rri me karrige

Syri.Net ka siguruar pamjet nga she rri mes tifozëve holandezë tek zona e 9-katësheve ku i pl agosur rëndë mbeti një person.

Po licia ka shoqëruar në komisariat 8 holandezë ndërsa kanë nisur hetimet për ngjarjen.

Siç shihet në pamjet e siguruara, disa persona qëIIojnë me karrige njëri-tjetrin ndërsa një prej tyre përplaset në tokë.

Tifozët e të dy skuadrave, Feyenord dhe Romës këtë mbrëmje janë përplasur me po licinë si dhe kanë bllo kuar rrugët e Tiranës.