Tragjike! Ky është i riu18-vjeçar që humbi jetën aksidentalisht

Një aksident ka ndodhur pasditen e djeshme në zonën industriale të Ostras, ku shtetasi italian, Luca Bergamaschi është vi ktima e aksidentit tragjik.

Luca ishte me biçikletë kur për arsye ende të paqarta humbi kontrollin dhe fluturoi në asfalt duke v dekur në çast.

Luca ka lindur në Milano, por prej disa kohësh jetonte në Senigallia me prindërit dhe motrat e tij. Aktualisht ishte i regjistruar në Institutin Hoteleri Panzini, ku ndiqte vitin e katërt.

18-vjeçari u stërvit me Akademinë Flow Brazilian Jiu Jitsu në Senigallia.

Përpjekjet për ta ringjallur nga operatorët 118, të ndërhyrë me ambulancën e Kryqit të Gjelbër të Ostras dhe një automjekim i mbërritur nga Senigallia, ishin të kota. Fatkeqësisht, zemra e tij tashmë kishte pushuar së rrahuri.

Familjarët e dëshpëruar ishin dëshmitarë të manovrave të shpëtimtarëve të cilët bënë gjithçka për të rikthyer në jetë 18-vjeçaren.

Asnjë mjet tjetër nuk u përfshi në përplasje