Trαgjike në Itali/ Humbi kontrollin e mjetit dhe u përmbys, humb jetën 24-vjeçarja shqiptare (Emri)

Një akυident trαgjik është regjistruar në Itali, ku vi ktimë ka mbetur një 24-vjeçare shqiptare.

Sipas medieve italiane makina me të cilën Diana Galicaj po udhëtonte ka humbur kontrollin dhe është përp lasur me gardhin e një shtëpie.

Në vendngjarje kanë mbërritur forcat zjarrfikëse të cilët kanë nxjerrë menjëherë nga mjeti 24-vjeçaren por e reja ka ndërruar jetë në spital pasi nuk ka mundur t’i mbijetojë pl agëve të marra.

Ajo ishte zhvendosur së fundmi nga Chieti në Castelguglielmo, dhe kishte filluar punë në dyqanin Amazon.

Grupi he timor është duke u marrë me zbardhjen e rrethanave të akτidentit dhe trupi i saj është në dispozicion të familjes për vαrrimin./Gazeta Shqip