Si duhet te ushqeheni për iftar? – Nga Anila Kalleshi

Kur nderpritet agjerimi në iftar mund te filloni me një gotë ujë – në të cilën do ishte mire të kishit shtrydhur ca pika lëng limoni si dhe hurma te thata.

Mund të konsumoni edhe një gotë qumësht. Hurmat përmbajnë një përqindje të lartë të sheqernave të thjeshta që mund të absorbohen shpejtë në trup duke i dhënë organizmit një nxitje të energjisë dhe kthimin e nivelit normal të sheqerit në gjak pas një dite të gjatë të agjërimit. Ata gjithashtu sigurojnë energjinë e nevojshme për tretje dhe përthithje.

Ky kombinim i hurmave dhe qumështit është shumë i shëndetshëm. Hurmat janë të pasura me vitamina A dhe B, përveç magnezit, kaliumit dhe fosforit. Ato përmbajnë fibra, e cila e pengon kapsllëkun dhe ndihmon në zvogëlimin e niveleve të kolesterolit në gjak, dhe shpejtë jep një ndjenjë të ngopjes.

Qumështi është i pasur me proteina, kalcium, vitaminë B2 dhe vitamina që treten në yndyrna. Të dhënat e larta të indeksit glicemik janë reduktuar nga qumështi.

Natyra e yndyrshme e qumështit ngadalëson indeksin glicemik të lartë të hurmave, absorbimin e shpejtë të sheqerit nga hurmat dhe kështu parandalon ndryshimet e nivelit të insulinës. Po keshtu ky kombinim ndihmon shume mire ne humbjen e peshes.