”S’flitej për mua në Top Channel”/ Agron Llakaj prek me rrëfimin: Nuk e di pse

I ftuar në “Më lër të flas”, Agron Llakaj, foli për fillimet e krijimit të “Portokallisë” dhe sesi mes disa regjisorëve përzgjodhi Altin Bashën.

Ai tha se pasi zgjedhja e parë nuk u miratua nga Dritan Hoxha, krijues i idesë së një spektakli si “Portokalli”, atëherë drejtuesi i “Al Pazar” zgjodhi Altin Bashën si regjisor.

“Kisha parë një shfaqje të tij në shkollë dhe m’u duk interesante”, u shpreh Agroni.

Megjithatë, ai më pas tregoi se si pas largimit të tij nga “Portokallia”, emri i tij nuk u përmend më, “humbi respekti” dhe ai madje nuk u shfaq thuajse fare as në përmbledhje përvjetoresh apo spektaklesh.

Pra, pas largimit nga “Portokalli”, mesa duket u prish edhe raporti Agron Llakaj-Altin Basha.