Rrezikoi të mbytet në plazhin e Kunes/ Puѕhuesit “heronj” i shpëtojnë jetën 30-vjeçares shqiptare

Një puѕhuese me origjinë nga Kosova ka rre zikuar të mbytet pasditen e sitme në plazhin e Kunesë.

Mësohet se 30-vjeçarja është dërguar me urgjencë me ambulancën e plazhit në spitalin e Lezhës dhe aktualisht po merr trajtim mjekësor.

Nga informacionet e deritanishme bëhet e ditur se ngjarja ka ndodhur rreth orës 17:00 dhe kanë qenë puѕhuesit ata që i kanë dhënë ndihmën e parë.

Puѕhuesit kanë deklaruar se 30-vjeçarja nga Kosova ka pëѕuar disa dëmtime fizike.