“Ramboja” i Librazhdit për nusen që e kapën mat: Po ta bënte vajza ime, e var aty

Mentaliteti shqiptar mesa duket mbetet ende vite dritë larg botës moderne, pasi ende i konsiderojnë vajzat si pronë dhe jo si fëmijë.

Tradhtia bashkëshortore e ndodhur një javë më parë në Togëz të Librazhdit u bë virale në rrjet, duke tërhequr vëmendje jo më tepër për atë se çfarë kishte bërë nusja në shtratin bashkëshortor, por se si vjehrri, vjehrra dhe gjithë fisi i burrit linçonin dhe dhunonin psikologjikisht të renë.

“Piranjat” e moderuar nga Arilena Ara dhe Florian Binaj e kanë trajtuar mbrëmjen e së martës këtë temë kaq delikate në Shqipëri.Madje “Piranja” Lediona Xheladinaj ka shkuar në Togëz ku ka biseduar me të afërmit e burrit, të cilët jo vetëm që nuk ndihen aspak në faj për linçimin publik që i bënë të resë, por edhe e cilësojnë krenari.

Njëri nga të afërmit e burrit, kërcënon edhe gazetaren, madje shton se nëse një gjë të tillë do e bënin vajzat e tij, ai do e v arte.

NNdersa vjehrri e quan rastin një problem familjar, duke harruar se tashmë ai ishte kthyer në një problem shqiptar, pasi video është parë e stërparë me miliona herë.