Pas akѕidentit Ndërron jetë 20-vjeçarja shqiptare (EMRI+FOTO)

Një 20-vjeçare nga Krusha e Madhe ka νdekur sot pas një akѕidenti që pati më 17 maj.

Lajmi u bë i ditur nga faqja zyrtare e Krushës së Madhe në facebook, të cilët treguan se Edona Avdullahu ishte në gjendje kome që disa ditë.

“Pas rastit së tragjedise me autobus në Kroaci kur e humbem Anjeza Bellanicen.

Sot fshatin Krushë e Madhe e goditi prape një tragjedi me dhembje.

Edona Avdullahu 20 vjeçarja vajza e Isajes së Veli Myrtes e cila u akѕidentua nga një makine para 8 ditësh më 17 maj 2022 në fshatin Krushë e Madhe të Rahovecit, dhe që sa ditë ishte në gjendje kome.

Sot ka mbyllur sytë përgjithmonë duke u ndare nga jeta. Ngushllime , Isajes dhe mbare familjes Avdullahu”, thuhet në njoftimin e tyre