Parashikimi i motit/ Kaq do të jenë temperaturat ditën e sotme, në këtë vende do ketë reshje shiu

Paraditja do të jenë në dominimin e kthjellimeve dhe kalimeve të pakta të vranësirave të cilat më të fokusuar do të jenë përgjatë shtrirjes Lindore.

Ndërsa pasdite do të shtohen vranësirat në vend, ku parashikohet që ato të sjellin rrebeshe afatshkurtër dhe të izoluara në zonat Juglindore dhe Veriore.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 34°C.

Era do të fryjë e mesatarisht në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Jugor – Jugperëndimor duke krijuar dallgëzim mbi 3 ballë.