Oh e mjera nënë/ 21-vjeçarja shuhet një orë pas dasmës, nuk kishte hequr ende fustanin e nusërisë..

Një nuse e re humbi jeten nga një su lm në zemër në shtëpinë e re, një orë pasi përfundoi dasma. Thuhet se Isra Shaaban u ndje tepër e lodhur kur hyri në shtëpinë e saj të re në Fshatin Medoum, në provincën egjiptiane të Beni Suef. Vendasit më vonë thanë se kishin dëgjuar disa ul ërima shqetësuese nga shtëpia.

Nusja kishte ndërruar jetë, ende e veshur me fustanin e nusërisë, pasi i kishte thënë familjes se kishte dh imbje të forta në gjo ks.

Ajo u dërgua me ur gjencë në spital ku pësoi një su. lm fa tal në zemër. Përpjekjet e mjekëve për ta rin gjallur atë rezultuan të pasuksesshme.
Humbja a e parakohshme e kishte tro nditur familjen e saj dhe zonën lokale.

“Nusja ndjeu lodhje dhe dh imbje të mpre hta në bark dhe gjo ks pas përfundimit të dasmës. Ajo i kërkoi familjes së saj që të mos e linin vetëm dhe familjarët e dërguan në spital ku dha dhe frymën e fundit”, tha një fshatar.

Kushëriri i saj Mohammad tha: Dje, morëm pjesë në dasmën e Isras ku të gjithë ishin të lumtur dhe sot e va rro sëm.