Një tërmet i fuqishëm godet vendin, ja epiqendra

Një tërmet me magnitudë 4.2 ballë të shkallës rihter është shënuar në Amfilochia të Greqisë.

Sipas mediave lokale lëkundjet u ndjenë në orën 23:50 të së martës dhe thellësia fokale e saj ishte 5 km.

Epiqendra ishte 13 km në Perëndim të Kastraki, në Etoloakarnania.