Ngjarje e rëndë/ Polici i merr jetën oficerit brenda Komisariatit, Detaje..

Pol icia e Tiranës ka sqaruar ngjarjen e rëndë në Komisariatin nr.3, ku dhe ka dhënë detaje të reja.

Më datë 23.05.2022, rreth orës 21:20, në rrugën “Mine Peza”, në ambientet e Komisariatit të Poli cisë Nr. 3, në rrethana ende të paqarta, punonjësi i Pol icisë, shtetasi L.Z., ka pla gosur me armë zjarri shtetasin Ç.S., të dy me detyrë oficerë të Patrullës së Përgjithshme.

Si pa sojë e pl agëve të marra, punonjësi i P olicisë Ç.S. ka ndërruar jetë në spital.

Grupi hetimor nën drejtimin e Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore (AMP) dhe Prokurorisë së Tiranës, ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.