Ngjarje e rëndë/ Digjet i gjallë brenda shtëpisë një person në Patos

Një 73-vjeçar, Sabri Serdari ka humbur jetën në Patos, Fier, pasi shtëpia e tij u përfshi nga flakët. Ngjarja ka ndodhur në mesditë në fshatin Verbas, teksa forcat zjarrfikëse dhe policia ndodhen në vendin e ngjarjes.

Nuk dihen ende shkaqet e zjarrit. Mësohet se i moshuari jetonte me bashkëshorten, e cila për momentin nuk ndodhej në banesë. Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Njoftimi i policisë:

Informacion paraprak

Sot rreth orës 12:30, në fshatin Verbas , Patos, në banesën e shtetasit S. S., ka rënë zjarr, ku si pasojë ka ndërruar jetë shtetasi S. S., 73 vjeç, i cili ndodhej brenda në banesë.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

JU REKOMANDOJMË