Lajm i fundit! Tiranë nën teηsion, raportime se ka shumë pölicë të plogosur

Kur më pak se 24 orë na ndajnë nga finalja e ‘Conference League’ mes Romës dhe Feynoord në ‘Air Albania’, kryeqyeti i Shqipërisë Tiranë duket se nuk do të ketë qetësi.

Të pajisur me gur dhe sende të forta në duart, tifozët nga Rotterdam teηtuan të shkojnë drejt atyre të Romës, pranë stadiumit Air Albania, por u ndaluan nga p olicia.

Në konfrontimet e ashpra mes palëve, të paktën gjashtë edektiv po licie thonë burimet e SYRI-t, kanë mbërritur me lën dime kryesisht të lehta në spitalin e traumës, ndërsa janë shoqëruar në komisariate të ndryshme të kryeqytetit mbi 10 tifozë.

Deri tani kanë shkuar për ndihmë mjeksore të lënduar me shishe, gure e shkopinj, gjashtë punonjës policie të patrullës së përgjithshme dhe shqiponjave.