Lajm i fundit! Shkundet nga tërmeti Shqipëri, ja sa ballë ka qenë dhe ky ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 6 ballë rihter ka goditur mbrëmjen e kësaj të premte Bosnje Hercegovinën. Epiqendra e tërmetit ka qenë në Vlahovici në një thellësi prej 10 km.

Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë të forta edhe në Tiranë e qytete të tjera të vendit. Lëkundjet kanë zgjatur disa sekonda.