Kush i “shijon” vezët në kokë! Pamje: të të diskretitojnë edhe kur s’ke pushtet

Edhe pse pa pushtet, por thjesht një opozitare, Marine Le Pen “shijoi” vezët që ranë mbi kokë, një akt i njohur ky refuzimi apo diskrititimi publik nga një figure politike.

Kështu, ajo vizitoi Saint-Amand-les-Eaux, në veri të Francës, me qëllim inaugurimin e selisë parazgjedhore të Guillaume Florkin, kandidatit të partisë së saj në zgjedhjet parlamentare. Dhe aty, teksa ecte në rrugë, politikania e ekstremit të djathtë u bë objektivi i vezëve.

Reagimi për truprojave për ta mbrojtur qe i menjëhershëm, por nuk dihet se kush qe ai që e qëlloi.

Shtypi ndërkombëtar konfirmon se Le Pen ishte në rajon për të mbështetur axhendën zgjedhore të kolegut të saj në parti, Guillaume Florkin, kandidat për zgjedhjet parlamentare të qershorit. /tesheshi.com/

VideoKETU