Incιdenti i Ramës në avion, reagon Kryeministria: Na kërkuan falje direkt, ja e vërteta

Shefi i komunikimit të Kryeministrisë Endri Fuga, ka reaguar pas lajmit se kryeministri Edi Rama ka shkaktuar një incident për vendosjen e maskës në një nga aeroportet e Gjermanisë.

Fuga thotë se lajmi është i vjetër dhe se kompania e fluturimit ka kërkuar falje.

“Lajm i vjeter, per nje incιdent qe ne thelb nuk kishte vendosjen e maskes, por sjelljen e pahijshme te njerit prej anetareve te ekuipazhit. Ndjesa e kompanise u pranua qe ate dite”, shkruan Fuga.