I nxehti përvëlues mbërthen Shqiperine, sinoptikanët tregojnë çfarë na pret ditën e nesërme

Ashtu si sot edhe për ditën e nesërme vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme meteor ologjike.

Në këtë mënyrë moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet

e larta malore në lindje në orët e mesditës deri ato të pasdites. Këto vranësira do të shoqërohen me reshje shiu të izoluara dhe të dobta.

Era, do të fryjë e lehtë e mesatare në bregdet me drejtim veriperëndim dhe jugperëndim. Për shkak të masave ajrore me origjine jugore nesër pritet mot i nxehtë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 14 deri 32°C në zona e ulëta 15 deri 36°C në zona bregdetare 18 deri 33°C

I nxehti përvël ues mbërthen vendin, sinoptikanët tregojnë çfarë na pret ditën e nesërme