I mörën jetën në äteηtat/ Të tjera detaje dalin për të fortin e Sukthit, dyshohet se ka νrärë një grua në Itali

Gjatë ditës së djeshme, u ekzekutua me k alla shnikovë nga një makinë në lëvizje, në dyqanin e tij në qendër të Sukthit, në Durrës, Arben Mërkuri, një person i rr ez ikshëm me pseudonimin Maneci. Detaje të tjera kanë dalë, pasi mësohet se ai mund t’i ketë marrë jetën një gruaje në Itali që ishte punëtore s*ksi.

48-vjeçari me dy mbiemra Mërkuri dhe Ismaili, ndërroi jetë në spital vetëm pak minuta më vonë, teksa autorët dyshohet se u larguan me një makinë GLE ngjyrë gri.

Vik tima e atentatit të Sukthit është një emër i njohur për poli cinë. Ai ka në pronësi një objekt 3 katësh, një dyqan kancelari, një market në Sukth, një dyqan që ende nuk e kishte hapur si edhe një kompani që merret me mbarështimin e pulave. Ka qenë kjo kompani e investiguar nga një gazetare investigative, lidhur me groposjen e pulave me grip shpendësh në mënyrë të paligjshme. Pronari i kompanisë së mbarështimit të pulave, Arben Mërkuri, në mars të këtij viti ka kër cënuar gazetaren dhe kameramanin që po invest igonin skandalin.

Madje ai i tregon gazetares se “deri dje i bënte femrat copa-copa”, dhe se tani kishte ndryshuar pasi ka vetë një vajzë duke.