I kthen motrën në shtëpi dhe kërkon divorcin, kunati e ther me thiкë! (Emrat)

Gazetari i Panorama ka mësuar detaje të tjera nga pIagosja e ndodhur mesditën e sotme në Durrës.

Mësohet se i pIagosuri është shtetasi Spiro Toli. Ai është qëlluar me th ikë nga kunati i tij, shtetasi Festim Hoxha.

Sherri ka ndodhur pasi Spiro Toli ka kthyer motrën e Festim Hoxhës pak ditë më parë në shtëpinë e prindërve duke thënë se nuk e donte më dhe kërkonte di vorcin.

Lidhur me këtë çështje, prej disa ditësh të dy kunetërit kanë pasur debate të aca ruara.

Mesa duket Hoxha nuk ka pranuar divorcin e motrës dhe arsyen e dhënë nga kunati dhe gjatë debateve të cilat kanë qenë të vazhdueshme, në gja knxehtësi e ka pIagosur kete te enjte.

Durrës/Informacion paraprak

Rreth orës 12:00, në lagjen nr.15 Durrës, shtetasi F. H., gjatë një konflikti për motive të dobëta, ka goditur me mjet prerës (th ikë), kunatin e tij, shtetasin S. T., i cili ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Vijon puna për kapjen e shtetasit F. H.

Grupi he timor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes..