I fundit! Tmerrohen banorët, tërmeti i fuqishëm shkund shtetin fqinj

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Qipron para pak minutash me magnitudë 5.7 i shkallës Rihter.

Epiqendra e tërmetit ishte në jug të Paphos.

Lëkundjet sizmike janë ndjerë në disa zona të Qipros, ndërsa në Paphos, ka pasur shqetësim dhe frikë tek banorët.

Deri më tani nuk ka informacione për dëme apo të lënduar.