I fundit! Shpërthim i fuqishëm në qendër të Athinës

Një shpërthim fuqishëm ka ndodhur mesditën e sotme në një market në qendër të Athinës në kryqëzimin e rrugëve Alkiviadou dhe Ioulianou, në sheshin Victoria.

Në vendngjarje kanë shkuar një ambulancë, zjarrfikëse dhe forca të policisë.

Sipas informacioneve të para, nga shpërthimi ka mbetur i pIagosur një person