I fundit! Rusia merr gσditjen e fortë nga Ukraina

Marina ukrainase ka shkatërruar një anije Iuftarake ruse në portin e qytetit Bardyansk i cili ishte okυpuar nga rusët.

Ushtria ukrainase ka publikuar pamje nga vendi i ngjarjes teksa zëvendësministrja ukrainase e Mbrojtjes,

Anna Malyar ka thënë se anija Iυftarake që u shkatërrua sot mund të bartte 20 tanke, 45 makina ushtarake dhe 400 ushtarë parashutistë, përcjell Gazeta Express.

Siç shkruan The Times, anija Iυftarake ruse është gσditur nga rαketat bαlistike.