Grυshta dhe karrige kokës, si nisi sherri mes shqiptarëve dhe tifozëve holandezë (VIDEO)

Është publikuar video që tregon se si nisi përpΙasja mes shqiptarëve dhe tifozëve holandezë dy ditë më parë, tek 9-katëshi.

Në videon më poshtë shihen holandezët në bar-kafe, ku një person u afrohet duke shkëmbyer disa fjalë.

Pas këtij momenti, 2 shtetas holandezë çohen nga tavolina dhe aty fillon dhe përpΙasja e a shpër fizike. Sherri ka degje neruar dhe me përdorimin e karrigeve të lokalit.

Si pasojë e këtij sherri u arrestuan dy tifozë holandez, ndërsa shtetasi me inicialet A.G, përfundoi në spital menjëherë pas sherrit. Ai u pa i shtrirë në tokë pasi ishte qëIIuar me karrige në kokë, ndërsa sipas dëshmitarëve kishte qenë duke kënduar dhe himnin e Romës ndaj holandezët e rra hën.

“Specialistët për Hetimin e K rimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 1 bënë arre stimin në flagrancë të shtetasve D. B., 23 vjeç dhe D. H., 21 vjeç, banues në Holandë, për veprën penale “PIagosja e rëndë me dashje”, kryer në bashkëpunim.

Këta shtetas, më datë 24.05.2022, në Rrugën e Barrikadave, në bashkëpunim me njëri-tjetrin dhe me persona të tjerë, ende të paidentifikuar, kanë go ditur me sende të forta, për motive të dobëta, shtetasin A. G., i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve”, njofton Policia e Tiranës.