Futbolli në zi/ Ndahet nga jeta sportisti i njohur(EMRI+FOTO)

Shuhet në moshën 73-vjeçare ish portieri i Milanit, Villiam Vechi, kampion me kuqezinjtë në vitin 1968.

Vechi ka qenë pjesë e Milanit për shtatë vite, në periudhën 1967-1974, para se të kalonte te Cagliari.

Ai ka luajtur edhe me Comon e SPAL-in, ndërsa ka veshur edhe fanellën e Italisë U21 e U23.

Vechi ka qenë më pas trajner portierës te Milani, si dhe te Juventusi e Real Madrid.