(Foto) Ka miliona pasuri, ja se si po i harxhon paratë princi i Dubait

E keni cuar ndonjëherë në mendje si do i shpenzonit paratë po të ishit një princ sheik? Të kishit aq shumë para saqë nuk do iu dilte koha t’i harxhonit, si do i shpenzonit?Princi i Dubait, Sheikh Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al-Maktoum, i njohur gjithashtu si Princi Fazza është fëmija i dytë i Zëvendës Presidentit dhe Kryeministrit të Emirateve të Bashkuara Arabe (EBA) Mohammed bin Rahsid Al-Maktoum.Sipas Celebrity Net Worth, Princi Fazza ka një pasuri që shkon në 400 MLN $. Princi zotëron devenë më të shtrenjtë në botë.

Ka 400 milionë dollarë pasuri, ja si i shpenzon paratë Princi i Dubait (video)Si gjithë të tjerët, edhe princi mesa duket ka një kafshë shtëpiake të preferuar dhe kjo kafshë është një deve që thuhet se është deveja më e shtrenjtë në botë. Kjo deve thuhet se është ka prejardhje mbretërore dhe Princi Fazza e bleu atë për 2.7 milionë $.

Me çështjen e fundit të bujshme të Dubai Porta Potty që ka skandalizuar një botë të tërë, të gjithë kanë vënë në shenjestër sheikët e Dubait të cilët paguajnë modelet 40.000$ për të ngrënë jashtëqitjen e tyre.Fazza i Dubait ka dhe një koleksion makinash luksoze, të cilat nuk i del koha t’u japë të gjithave, por shumicën kuptohet e mban për koleksion.