Erdhi në Shqipëri рër pushime, рor humbi jetën/ Mes dhimbjeѕh, Jonada рërcillet sot në banesën e fundit

Jonada e vogël erdhi në Shqipëri me prindërit e saj dhe po shijonte detin e bukur të jugut, por një incident me gomone i mori jetën.

Helikat e mjetit lundrues që drejtohet nga Arjan Tase, shef i Policimit në Elbasan dëmtuan rëndë shtatë vjeçaren, që vd iq në vend.
Mes dhimbjesh, trupi i pajetë i së ndjerës përcillet këtë të mërkurë për në banesën e fundit. Jonada do të prehet në varrezat e Tufinës.

Vrasja e saj nga një polic që shkeli rregullat duket lundruar shumë pranë bregut ka tronditur opinionin publik.

Me moton “Nuk e vr au va rka, por shteti”, përdoruesit e rrjeteve sociale kanë bërë thirrje për t’u bashkuar këtë të enjte në orën 19:00 jashtë Ministrisë së Brendshme.
Top Channel