Erdhën për pushime, ky është çifti polak që humbi jetën mes rrugës në Shqipëri

Çifti që shihni në foto është Waldemar Makowski dhe Marta Makowska, dy turistët polakë që humbën jetën në aksid entin në aksin rrugor Shkodër-Tiranë konkretisht në Kryebushat.Ata po iknin nga Shkodra në drejtim të Lezhës, ndërsa drejtuesi i makinë po shkonte për në Shkodër.

Çifti ishte në një motor, teksa u goditen nga një makinë tip “Golf V” dhe për pasojë humbën jetën.Kujtojmë se vitet e fundit është rritur shumë numri i turistëve polakë që vijnë në Shqipëri, jo vetëm në periudhën e verës por gjatë gjithë vitit.

Por ngjarje si kjo e sotmja ndikojnë shumë për keq tek ata turistë që duan të vizitojnë vendin tonë, pasi siguria e jetës këtu tek ne është për fat të keq është në mëshirë të fatit.

Shoferi tjetër që u përfshi në aks ident, një 27 vjeçar nga Puka rezulton ta ketë marrë makinën me qira në Shkodër. Ai ju nënshtrua testit të alkoolit dhe rezultoi i pastër, ndaj është shoqëruar në Polici deri në zbardhjen e plotë të rethanave të aksidentit.Fotot e fundit që kanë postuar në rrjetet sociale janë ato të një dite më parë. Goditja ishte fatale për çiftin polak, Waldemar Makowski 45 vjeç dhe Marta Makowska 42 vjeç. Ata u dërguan në spital por fatkeqësisht ishte shumë vonë.