E turpshme! Gazetarja shqiptare ndjek këmbë pas këmbë vjehrrën e nuses nga Librazhdi dhe i kërkon llogari (video)

Të gjithë e kemi ndjekur ngjarjen famëkeqe të Librazhdit, ku nusja u dhunua dhe u ekspozua publikisht pas tradhtisë bashkëshortore.

Mbrëmjen e sotme “Piranjat” e kanë ndjekur rastin, dhe kanë pyetur personazhet e videos, vjehrrën, vjehrrin dhe vëllain e tij për rastin në fjalë.

Mesa duket, ideja e një kamere që i ndiqte nga mbrapa dhe fama mbarëkombëtare nuk u pëlqente, dhe përpiqeshin ta evitonin. SHIKO VIDEON

Historia e vajzës 20-vjeçare që u keqtrajtua nga prindërit e bashkëshortit, komshinjtë dhe prindërit e saj ishte në qendër të vëmëndjes së opinionit publik këto ditë.

Komentet janë të shumta dhe të parët që kanë komentuar kanë qenë priftërinjtë, hoxhallarët, moralistët dhe opinionistët kudo që janë, gazetarët etj.

Gjatë seancës dëgjimore për Raportin Vjetor të veprimtarisë së Avokatit të Popullit, deputeti Enkelejd Alibeaj kërkoi informacion në lidhje me masat që do të merren për videon e ndarë në rrjet, ku në fokus ishte nusja 20-vjeçare.