E trishtë/ Mbërrin i v dekur në spital fëmija 2-vjeçar, dyshohet se piu raki

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje në fshatin Sul, Devoll, ku një fëmijë 2 vjeçar ka v dekur pasi dyshohet se ka konsumuar aksidentalisht raki.

Policia bën me dije se i mituri ka mbërritur i pajetë në spital dhe mjekët nuk kanë mundur të bëjnë dot asgjë.

Devoll/Informacion paraprak

Paraditen e sotme, në spitalin e Bilishtit, ka mbërritur i pajetë një i mitur 2-vjeçar, nga fshati Sul, Devoll.

Nga të dhënat e para dhe deklarimet e stafit mjekësor, dyshohet se fëmija ka humbur jetën pasi ka konsumuar aksidentalisht një sasi pije alkoolike (raki), nga një shishe që familjarët e kishin lënë në banesë.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./panorama.al