E rëndë në shtetin fqinj/ Një top gjigand ndan në dy pjesë autobusin në rrugë

Një video shokuese është shpërndarë në media, ku shihet se një autobus ndahet në dysh nga një top gjigand.

Mediat e huaja, kanë publikuar një video, ku shihet se ndërsa autobusi po ecte në rrugë, një top I madh vjen dhe e ndan përgjysmë.

Ngjarja ka ndodhur në Torino, ndërsa pamjet janë kapur nga dritarja e një banese.Deri më tani nuk dihet nëse ka të plagosur dhe se nga ka dalë topi i madh.