E rëndë/ Makina del nga rruga, merr рara këmbëѕorin dhe kamionin, 3 рersona ν deѕin në vend

Një aks ident i r ëndë ka ndodhur në zonën Galipsos të Kavala-s në Greqi, në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Mësohet se për pasojë tre persona kanë humbur jetën, ndërsa sipas mediave vendase një makinë doli nga rruga duke marrë përpara një automjet tjetër dhe një këmbësor.

Drejtuesi i një automjeti ka humbur kontrollin dhe është përplasur me një tjetër që kishte ndaluar në anë të rrugës. Më pas, dy makinat ranë mbi një kamion që po furnizonte një dyqan.

Përplasja ka qenë aq e rëndë sa drejtuesi i makinës së parë, një pasagjer dhe një këmbësor kanë mbetur të vde kur në ven, ndërsa automjeti ka marrë flakë. Në vendngjarje janë thirrur forcat zjarrfikëse dhe policia.