E bujshme/ Operohet në fshehtësi Vladimir Putin, thuhet se ka…

Vladimir Putin i është nënshtruar një operacioni, që ka dalë me sukses, pasi sipas mediave të huaja, lideri rus vuan nga kanceri.

69-vjeçari iu nënshtrua një operacioni të hënën e kaluar, pas këshillave nga mjekët se trajtimi ishte thelbësor, sipas kanalit në Telegram General SVR, i cili pretendon se merr informacion nga brenda Kremlinit.

Putin faces cancer surgery; his temporary fill in won’t ‘do anything rash’: Report

Gjendja e Putinit u tha se ishte përkeqësuar të premten mbrëma, thuhet në llogarinë e mediave sociale, ndërsa shtoi se mjekët e kanë këshilluar që të shmangë pjesëmarrjen në takime për disa ditë të tjera derisa ai të shërohet.

Putin to undergo cancer surgery soon | Marca

Rusia tashmë po drejtohet nga ish-shefi i spiunazhit të FSB-së dhe kryetari aktual i këshillit të sigurisë, Nikolai Patrushev.

Five signs Vladimir Putin is ill – from roid rage to cancer claims | The Indian Nation

Kremlini nuk ka komentuar mbi akuzat e fundit për shëndetin e keq të Putinit, por e ka mohuar njëherë se ai po vuan nga një sëmundje.