BLENDI FEVZIU NUK HEZITON, TREGON SE SA PAGUHET

Blendi Fevziu është padyshim një ndër gazetarët më të paguar në Shqipëri. Ai e ka konfirmuar këtë gjë në emisionin “Treshat”, ku i është përgjigjur pyetjes së moderatores Bora Zemani, nëse paguhet më shumë se 7 mijë euro në muaj për drejtimin e emisionit “Opinion”.“Po i marr”– ka thënë Blendi.

I pyetur më tej nëse i ngelet ndonjë lekë pas shpenzimeve mujore që bën, ai është shprehur se padyshim që i ngelet. Duhet thënë se Blendi është komentuar prej kohësh për rrogën e majme dhe jetën luksoze që bën, mirëpo deri më tani nuk ka patur asnjë shifër zyrtare rreth të ardhurave të tij.