Ateηtati me një të νdekur në Tiranë, reagon policia

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës, ku ndaj një personi është bërë ate ntat me ar më.

Sipas policisë në autostradën Tiranë-Durrës, përballë DHL-së, në rrethana ende të paqarta, është qëΙΙuar me ar më zjarri drejt një automjeti tip “Land Rover” dhe si pasojë ka ndërruar jetë drejtuesi i mjetit, ende i paidentifikuar.

Policia ka ngritur postopblloqe në disa pika dhe po heton për zbardhjen e ngjarjes.

Njoftimi i policisë:

Më datë 03.04.2022, në autostradën Tiranë-Durrës, përballë DHL-së, në rrethana ende të paqarta, është qëIIuar me a r më zjarri drejt një automjeti tip “Land Rover” dhe si pasojë ka ndërruar jetë drejtuesi i mjetit, ende i paidentifikuar.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe po vijojnë krehjen e zonës me qëllim kapjen e autorit/ëve.

Në bashkëpunim me DVP Durrës, Elbasan e Lezhë janë ngritur menjëherë pika kontrolli në rrugët interurbane.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe për fiksimin e çdo prove të vlefshme që mund të çojë në identifikimin e autor/ëve.

https://youtu.be/1ZU6BWrkkoQ