Aksident me motor, νdes ish-kampioni i botës

Bota e sportit është në zi sot.

Ka v dekur në moshën 26 vjeçare ish-kampioni i botës i patinazhit në linjë, Riccardo Passarotto.

I ndjeri ishte vi ktimë e një aksidenti rrugor në Rovigo, ku po jetonte me të dashurën e tij, Giulia.

Lajmin e ka bërë të ditur mediumi italian “Il Gazzettino”.

Ish-garuesi i sportit të patinazhit kohëve të fundit ishte bërë një përgatitës atletik dhe një body-builder.

Ai u përplas me motorin e tij në një kontroll betoni të Enel në rrugën e Rovigos.

Ai u dërgua menjëherë në spital në spital, ku u shtrua nën kujdesin intensiv, por që fatkeqësisht nuk ia doli.